Hippos zatím válí v březnové výzvě

• Klubové články/zprávy

S pokračující přestávkou, táhnoucí se pět měsíců v kuse, to naoko vypadá, že mladí florbalisté nejen ze Žďáru nad Sázavou, ale i z celého žďárského okresu spí. Ano, přestávka je dlouhá, a jak by řekl kdekdo, nejhorší je na ni to, že nikdo neví, kdy skončí. Přesto přišlo vedení Nového Města na Moravě s výzvou! Celý březen by si evidovali starší žáci (a mladší žáci, co za ně nastupují), dorostenci a oddíloví trenéři naběhané, popř. cyklisticky najeté kilometry. A Hippos, stejně tak jako ASK Bystřice nad Pernštejnem, výzvu přijali!

Vše spočívá v tom, že si jednotliví hráči fair-play připisují kilometry, které poctivě naběhají. Lze si připisovat i kilometry najeté na kole (kolečkových bruslích, koloběžce, invalidním vozíku, …), ty jsou ovšem „za půlku“. Tyto kilometry se pak sčítají za daný oddíl. Společným cílem je dostat se co nejdále, nejlépe do teplých krajin, k moři.

Hippos se z tria okresních oddílů do výzvy opřel nejsilněji, využil takříkajíc jarního počasí začátkem měsíce a zatím vede (viz přiložená mapa). Společným úsilím se tak v pracovních dnech prvního březnového týdne dostal až na jih Rakouska, ke Klagenfurtu :-) O dalším putování našich svěřenců a jejich trenérů budeme průběžně informovat, tak sledujte náš web, popř. hipposácký facebook!