Hippos ztratil naději na první body v závěru utkání

• Článek k zápasu/turnaji

Los divize D určil, že k prvnímu utkání sezony vycestovali hroši do známé Litomyšle. Za soupeřem, s nímž se setkali letos již dvakrát v rámci poháru. I přesto vstoupil Hippos do zápasu evidentně nepřipraven. V desáté minutě již na tabuli svítil stav 3:0 pro domácí, kdy se postupně trefili Háp, Boštík M. a Boštík T. Až od půlky první třetiny se dostávali do hry i hroši. V jedenácté minutě snížil na 3:1 Ondřej Dvořák, kterého před brankou našel Dočekal. O další snížení skóre se postaral Tomáš Hrubý před koncem třetiny, kdy dorazil střelu Lukeše.

Do druhé třetiny vstoupil Hippos mnohem lépe, avšak nepřesnost v zakončení dlouho znemožňovala vyrovnání. Domácí brankář kapituloval až v polovině utkání, kdy Jan Lukeš přesně zamířil na zadní tyč a začínalo se odznova. Domácí ale našli na tento gól odpověď. Gregor byl silnější v situaci 1 na 1 a vrátil domácím vedení – 4:3. Toto skóre vydrželo až do druhé pauzy.

Ve třetí třetině, podobně jako v té druhé, se Hipposu podařilo vyrovnat. Dočekal se před bránou nejlépe zorientoval a uklidil skákající balon do sítě. Bylo jasné, že další gól může rozhodnout, což se dvě a půl minuty před koncem podařilo domácím. Tomáš Boštík využil zaváhání hostující obrany a svým druhým gólem zařídil tři body pro Litomyšl.

 

Sestava: Růžička, Hažmuka - Petříček, Denk, Dvořák F., Hrubý M. - Haman, Hrubý T., Dvořák O., Kos, Karásek, Lukeš, Dočekal, Zeisel

Góly: Dvořák O., Hrubý T., Lukeš, Dočekal

Asistence: Dočekal, Lukeš, Karásek, Dvořák O.