Hroši vyrazili do města perníku

• Článek k zápasu/turnaji

V sobotu 26.1. se dorostenci Hipposu vydali do nedalekých Pardubic, soupeř je nečekal lehký, právě že naopak. Museli se poprat s domácími Pardubicemi, do té doby prvním týmem tabulky, a Hradcem Králové, třetím týmem soutěže.

Hippos Žďár n. S. - Sokol Pardubice 5:4 (2:0; 2:0; 1:4)

První zápas začal v 10:00. Hnedka od začátku jsme na Pardubice zatlačili a místnímu Sokolu zasadili bolestné údery v podobě dvou gólů během 8 minut. Pardubičtí nechtěli vydat svoji kůži zadarmo a prováděli rychlé protiútoky a několikrát nás i zamkli na naší polovině. Přesto na konci první třetiny byl stav 2:0 pro hrochy. Druhá třetina se vedla ve stejném tempu a během ní se nám podařilo vsítit ještě 2 branky, no a lehká matematika… 2+2 jsou 4, to asi nikdo z nás nečekal. A to hlavně díky trpělivé hře, vysokému presinku, pevné obraně a bezchybnému Graňákovi v brance.  Do třetí třetiny jsme vstupovali za stavu 4:0, ale na začátku jsme dostali gól na 1:4. Sokol postupně dotahoval, ale my se nedali a mohli jsme se radovat z výhry 5:4. 

Branky:  Hrubý 2,  Rous, Lukeš, Mašek; nahrávky: Rous 2, Hrubý.

 

FbC Hradec Králové A - Hippos Žďár n. S. 11:6 (4:1; 4:2; 3:3)

Ve druhém utkání tohoto dne proti Hradci Králové jsme chtěli zopakovat triumf z prvního utkání, ale jak se ukázalo, vyčerpání a únava z prvního utkání si vybraly svoji daň. Navíc z prvního zápasu zraněný Lukáš Hudeček taktéž citelně chyběl. Hradecké útoky procházely přes obranu hrochů jako horký nůž máslem. Přestože Hradec již značně vedl, nic jsme nevzdávali a i přes soupeřovy údery jsme stále chtěli dát gól. Tato snaha přinesla své ovoce ve třetí třetině, kdy jsme vstřelili několik branek. Avšak i přes snahu bral body soupeř po vítězství 11:6.

Branky: Hrubý 3, Rous 2, Svatoň; nahrávky: Hromádka 2, Hrubý, Lukeš, Rous.

Sestava: Pelikán Daniel, Graňák Jakub - Chalupa Vít, Mašek Filip, Svatoň Martin, Judová Karolína, Hudeček Lukáš, Hrubý Tomáš (A), Novák Dalibor, Rous Pavel (C), Hromádka Ondřej, Přibyl Michal, Krčál Lukáš, Lukeš Jan. Trenér: Rosecký Vít.

Komentář trenéra Roseckého: "Po hodně studené sprše na konci roku - kanár od Pelhřimova - jsem cítil z týmu, že chce ukázat, co v něm je. Za první dvě třetiny absolutní pochvala. A to pro všechny. Konečně jsem poznával potenciál týmu, který v něm doutnal od soustředění. Nutno podotknout, že duo hráčů z Orlu Nového Města, Lukeš s Graňákem naplno projevilo své zkušenosti s 1. ligou a významně přispělo k velkému vítězství jejich nového oddílu, Hipposu. A další pozitivum - TOP hráči vedle sebe, Hrubý s Rousem, jsou v soutěži bezkonkurenční. A pozici Toma Hrubého v druhé lajně nááádherně zastoupil benjamínek Marťa Svatoň. Třetí třetina byla nakonec hop nebo trop, možná i štěstí pro nás. Druhý zápas - jednoznačně kondice. Což si drtivá většina pánů musí uvědomit, jestli to náhodou není nějak v souvislosti s jejich přístupem ke kondičnímu tréninku. Za mě ano! Z toho vyplývá, jestli vozit 3 body nebo 6. A tudíž postup do play-off nebo ne."