Mladší žáci na turnaji v Přibyslavi vítězně!

• Článek k zápasu/turnaji

Po loňském triumfu v soutěži, kdy mladší žáci vyhráli v těžké konkurenci celou ligu se i letos představují hipposáčtí mladší žáci. Parta, kterou na soustředění stmelila hlavní trenérka Marťa Ušáková se okysličila nově příchozími elévy a elévkami z roč. 2007, a nově příchozími chlapci, zejména ze širšího okolí Žďáru. Proto Hippos směle přihlásil tým do systému 5+1, který hrají zejména zkušenější, kdy se mají připravit na opravdový "velký" florbal. Ale také přihlásil tým do systému, kdy za třemi hráči chytá brankář. V tomto týmu se děti zdokonalují a s pomocí elévů válčí s ostatními družstvy z Vysočiny.

Po nevydařeném turnaji v Pelhřimově jsme tentokrát slavili vítězství v Přibyslavi. Turnaje se účastnilo 5 týmu. Na úvod jsme hráli s domácí Přibyslaví. Zahajující formace v 17 s zápasu prověřila soupeřova brankaře, který za svoje záda propustil střelu z hokejky Lukáše Hromádky. Během krátké doby následovaly další přesné rány Kuby Krejčího, znovu Lukyho Hromádky a nováčka Martina Macha. V této chvíli jsme soupeři odskočili na rozdíl čtyř gólů. Soupeř se však nevzdával a díky své snaze snížil o pouhý gól. Na časomíře běžela teprve šestá minuta zápasu, když se znovu prosadil Kubajs Krejčí. Do konce první půle zvyšuje skóre svým dokonanými hattricky Lukas Hromádka, Kubajs Krejčí, další gól přidal nováček Pepík Scholz. Během první poloviny zapasu ještě celkový dojem týmu umocnil brankář Matěj Bukáček, který chytil jasnou gólovku, Marťa Řeháček, který trefil tyčku soupeřovy branky, Broňa Kolínský svými obranými zákroky a Ráďa Svatoň se dostal dokonce do několika gólových šancí, žel je v zápalu boje nevyužil. Druhá polovina zápasu začala sedmigólovým rozdílem a na to soupeř odpověděl rychlým gólem. Ale naši borci si nechtěli připustil žádnou komplikaci a raději odpověděli třemi góly Lukyho Hromádky, dva góly přidal Jakub Krejčí ve spolupráci Barčou Řeháčkovou, jeden Ráďa Svatoň a šťastný třináctý gól si zapsal elév Kamča Král. Konečný stav utkání 14:3 pro HIPPOS.

Druhé utkání s týmem z Kněžic zahajovala sestava vesnické chasy: Nové Veselí - Chroustov - Rosička. Takže trio Svatoň, Král a Kolínský. Hned na úvod jsme dostali gól. My jsme však velmi brzo odpověděli. Soupeř však cítil šanci, znovu vystrčil růžky a trestal naši špatnou obranu gólem. Marťovi Machovi se tato situace vůbec nelíbila, a tak vytvořil krásnou šanci, po které José Scholz srovnává na 4:4. Do konce první půle bylo vidět ještě několik kombinací kluků z Losenice a mladších posil z řad elévů. Do druhé půle jsme vkročili trefou Kubíka Krejčího a Lukáška Hromádky. Rovněž jsme měli možnost hrát dvakrát přesilovku za vysokou hůl a podražení. Tuto možnost jsme nevyužili a raději přidali dva góly ze hry 3 na 3. Góly střílí Marťas Mach a  Hromádka Lukáš. Další nastřelená tyč Rádi Svatoně již nic nezměnila na konečném stavu utkání 9:6.

V třetím zápasu jsme Pacovštím Honzíkům nadělili kanára hned v prvním poločase. Shodně po třech gólech se trefil Lukáš Hromádka a KK (tj. kluk z Klafaru). Dva góly si připsala i Bára Řeháčková, které svědčila spolupráce se zkušenějším K. Krejčím a jeden gól zaznamenal Kamil Král s Martinem Machem. Nechyběla ani tradiční tyč Rádi Svatoně a gólová šance smolaře týmu, Martina Řeháčka.

Poslední utkání proti Bystřici začalo gólem Pepka Scholze v 5 s utkání. Bystřice však brzo odpověděla a dokonce se ujala vedení. Kuba Krejčí ale skóre srovnal. Bystřice se pokusila o dvougólový trhák, ale Martin Mach a kpt. Hromádka byli proti. V utkání opět nechyběla tyč Rádi Svatoně, a tak utkání skončilo shodně 5:5.

Třemi výhry a jednou remízou si mladší žáci zajistili 1. místo na turnaji a byli za to oceněni krabičkou výborného cukroví z místní cukrárny.

Hodnocení trenérů: "Velmi pohledný florbal, za který družstvo určitě zaslouží pochvalu. Nováčci velmi příjemně překvapili, elévové neztráceli a Ti co florbal nehrají tak dlouho, jako ostatní se mohli od svých kamarádů něco nového přiučit."

Děkujeme všem rodičům a fanouškům za jejich podporu!

Příště se uvidíme ve 4.11.2018 ve Žďáře nad Sázavou.

Sestava týmu: Bukáček - Řeháček, Řeháčková, Mach, Kolínský, Scholz, Král, Krejčí (A), Hromádka Lukáš (C), Svatoň Radim. Trenérky: Svatoňová Alenka a Ušáková Marťa.