Mlži 5+1 v Telči

• Článek k zápasu/turnaji

Už podruhé v řadě čekalo mladší žáky delší cestování a podruhé v řadě se s tím dokázali vypořádat velmi dobře. Stejně tak jako minule v Ledči oba zápasy ovládli a když pomineme poslední třetinu druhého zápasu, tak předvedli výkon hodný hrochů.

Florbal Telč - Hippos Žďár nad Sázavou 2:8

V prvním zápase nedali Hipposáci soupeři příliš mnoho prostoru. I když postupem času se ze hry začala vytrácet přesnost, hrálo se spíše mimo naši obranou polovinu. Střeleckou náladu si přivezl hlavně Kuba Krejčí, který vstřelil 4 góly. I zbytek týmu zdobila snaha o kombinace a rychlé zakončení. Dále se prosadili Víťa Frendl, Pepa Scholz, Anička Lacinová a Martin Mach. Zápas se do vítězného konce podařilo dovézt celkem v pohodě. Drama si tak naši hráči nechali na další zápas.

Hippos Žďár nad Sázavou - ASK Bystřice nad Pernštejnem Zubři 7:4

Už na začátku bylo jasné, že zápas proti Bystřici bude velmi vyrovnaný. Kvalitní tým jakým náš soupeř bezesporu byl, se neporáží jen tak. Úvod zápasu byl ovšem čistě hroší. Krásnými a rychlými kombinacemi se Hippos ujal vedení 5:0. Prosadili se Anička Lacinová, Pepa Scholz a třikrát Luky Hromádka. Třetí třetina bohužel lehce zkazila celkový pozitivní dojem z turnaje. Hipposáci nechali své soupeře přiblížit se na rozdíl pouze jednoho gólu. Větší drama už ale nepřipustili a góly Aničky Lacinové a Kuby Krejčího dovedli zápas do vítězného konce.

Hodnocení trenérky Ušákové Martiny: „Chtěla bych pochválit především pokrok v obranné činnosti. Oproti počátku sezóny vidím velký rozdíl. I když jsme nechali soupeře dostat se do hry, tak konec zápasu jsme si dokázali pohlídat. Celkově si myslím, že zápas proti Bystřici byl jeden z nejpovedenějších. Děkuji hráčům za předvedené výkony a fanouškům za podporu.“

Sestava: V. Frendl, J. Scholz, O. Halouzka, A. Lacinová, M. Březina, M. Hrubý (C), L. Hromádka (A), J. Krejčí, M. Mach, V. Zbořil, J. Kuba (G)