Naposledy víkend mladších žáků, tentokráte v Bystřici

• Článek k zápasu/turnaji

Poslední dubnový víkend hostil závěrečná utkání kategorie mladších žáků. Někteří hráči z týmů 5+1 i 3+1 tak měli možnost předvést své dovednosti již naposledy. Pro příští sezónu je čeká přestup do vyšší kategorie. I když se nepovedlo uspět 100%, zkušenosti z těchto zápasů se jistě budou hodit.

sobota 27. 4. 2019 - tým 3+1

Na posledním turnaji v sezóně se bohužel tým musel vyrovnat s chybějícími posilami. Sešlo se více zápasů ve stejném termínu, ovšem i tak našich sedmi statečných předvedlo dobrý výkon. I když to podle skóre vypadá mnohem hůře, zápasy byly z větší části vyrovnané.

Hippos Žďár n. S. Benjamins - ASK Bystřice n. P. Orli 3:6

Bystřice jako domácí tým nás převyšovala nejen počtem hráčů, ale i počtem střel. I tak ale po první polovině svítily dvě dvojky - bylo vyrovnáno. Druhá část zápasu už vypadala trochu jinak. Hipposáci ztratili její úvod, a pak už se skóre nic nezmohli. Nadále ale vytrvali v bojovné hře a obětavosti pro tým. Góly vstřelili Martin Řeháček, Honza Starý a Vendy Lišková.

Hippos Žďár n. S. Benjamins - Pacovští Honzíci 4:4

Pacovské Honzíky byl Hippos zatím vždy schopen porazit. Na turnaj do Bystřice ovšem přijeli jako silný soupeř. První část zápasu ovládl o gól Hippos a druhou právě jeho soupeř. S trochou více florbalového štěstí mohli naši hráči závěrem zápas převrátit na svou stranu, ale nestalo se. Remíza je tak spravedlivým vyústěním vyrovnaného zápasu, ve kterém se prosadili Honza Starý, Míša Sedlák a dvakrát Kuba Fedasko.

Hippos Žďár n. S. Benjamins - Spartak Pelhřimov Žlutí 2:5

Třetí zápas probíhal jako přes kopírák k prvnímu zápasu. Vyrovnaný výsledek po první polovině vystřídal slabý start do té druhé. Naši nezvládli zastavit nápor soupeře a nakonec v ní obdrželi tři góly. Za Hippos skórovali Broňa Kolínský a Bára Řeháčková.

Hippos Žďár n. S. Benjamins - Spartak Pelhřimov Bílí 0:15

Poslední zápas turnaje a poslední zápas v sezóně byl čistě v režii našich soupeřů. Od začátku až do konce nedali Hipposákům mnoho šancí se prosadit. Možná s živějším přístupem a snahou s vysokým skóre něco udělat by zápas vypadal jinak.

Sestava: J. Fedasko, V. Lišková, B. Řeháčková, B. Kolínský, M. Sedlák, J. Starý, M. Řeháček, J. Kuba (G)

 

neděle 28. dubna 2019 - tým 5+1

Na turnaj 5+1 přijel Hippos s velkým počtem hráčů a dvěma nováčky v sestavě. Vzhledem k předchozím zkušenostem bylo jasné, který ze soupeřů bude větším oříškem. Touha poprvé porazit Dačice zůstala naneštěstí nevyplněna.

Hippos Žďár n. S. - Florbal Telč 7:1

Soupeř z Telče překvapil svým herním posunem, když oproti předchozím zápasům bylo skóre po dvou třetinách pouze o dva góly. Poté už se ovšem Hipposáci vzpamatovali a začali předvádět svou hru

plnou pěkných kombinací. Jen střel, které mířily na bránu, bylo vysláno poskrovnu. Dvěma krásnými góly zaúřadovali Martin Hrubý a Pája Tomšík a dvěma asistencemi Luky Hromádka. Skóroval také Víťa Frendl a Pepa Scholz. Trefou z půlky vyzdobil zápas Matěj Březina. Premiéra gólmana Matěje Bukáčka tak byla ozdobena pouze jediným obdrženým gólem.

Hippos Žďár n. S. - TJ Centropen Dačice 2:9

Dačice letos složili opravdu silný tým a jen málo týmu na Vysočině si s ním dokázalo poradit. Po nahrávce Lukyho Hromádky a přesné střele Víti Frendla se Hipposu podařilo ujmout vedení. Poté už bohužel začali úřadovat soupeři. Našim hráčům se příliš nedařilo dostávat do útočných šancí. Závěrem upravil skóre Pája Tomšík, když z půlky využil nepozornosti gólmana. Zápas tak vyzněl lépe pro soupeře, ale jak už bylo několikrát zmíněno, je třeba si z toho vzít ponaučení a snahu pracovat na sobě. I tak, v nezveřejněné tabulce patří letos mladším žákům bronzová pozice!

Sestava: V. Frendl, T. Kamarád, P. Tomšík, V. Lišková, J. Scholz, M. Mach, M. Hrubý (C), L. Hromádka (A), J. Krejčí, M. Březina, V. Zbořil, Z. Mrkvička, M. Bukáček (G)

Hodnocení trenéra: „I když poslední turnaje nebyly ideálně podle představ, celou sezónu bych hodnotila velmi kladně. Přišlo spoustu nových hráčů, kterým se podařilo začlenit, a kteří se velmi zlepšují. Pro ty stálé byla sezóna v 5+1 přínosná především s ohledem na příští sezónu, kde už se setkají jenom s velkým hřištěm a vyhranými soupeři. Pro všechny platí, že jestli budou chtít, budou makat a projeví snahu, tak je čeká jenom zlepšení. I tak je ale třeba si uvědomit, že florbal je jen hra a i prohra v ní je důležitá. Za sezónu moc děkuji hráčům, fanouškům i ostatním trenérům. Všem přeji mnoho florbalových i neflorbalových úspěchů do budoucna.“