Nová palubovka přinesla Áčku první body v sezoně

• Článek k zápasu/turnaji

V létě proběhla rekonstrukce povrchu žďárské haly Na Bouchalkách. První test nové palubovky však proběhnul až ve třetím kole letošního ročníku divize, kdy do Žďáru přicestoval soupeř z Vysokého Mýta. Hrochům se podařilo využít nového povrchu a v divokém zápase zvítězili 10:7.

 

Již od začátku utkání bylo jasné, že diváci v hledišti se nudit nebudou, po necelé minutě totiž otevřel skóre Ondřej Dvořák střelou od mantinelu. Hosté však byli v úvodu utkání aktivnější. Dvěma góly ve 4. a 5. minutě otočili skóre, prosadili se Vaňásek a Ossendorf. Na 2:2 vyrovnal v čase 6:54 Filip Dvořák opět přesnou střelou od levého mantinelu. Vysoké Mýto však opět zabralo a vrátilo vedení na svou stranu, po křižné přihrávce zakončil do prázdné brány Unzeitig. 3 minuty před pauzou už to bylo o dva góly, když rychlý brejk hostů zakončil Lesák. Poslední slovo v třetině měl Hippos. V nepřehledné situaci ve středu hřiště se nejlépe zorientoval Karásek a střelou pod víko snížil na 3:4.

 

Druhá třetina začala pod taktovkou hrochů, avšak hostující obrana dlouho odolávala. Když se v polovině utkání nechal vyloučit hostující Koubek, hroši ucítili šanci. Přesilovou hru využil Ondřej Dvořák přesnou střelou do pravého horního rohu. Minutu poté padl další gól do sítě hostů, když Zeisel před bránou dorazil střelu Tlustoše. Za dalších 8 vteřin bylo ještě veseleji, Daniel Halm nastoupil na své první střídání v zápase a svým druhým dotykem s balonkem zvýšil na 6:4. Poté si vzali slovo hosté, dvěma góly v 34. minutě opět vyrovnali toto dramatické utkání. Hroši si vedení vzali zpět ještě do přestávky. Ve 37. minutě zkompletoval hattrick Ondřej Dvořák, na kterého navázal o dvě minuty později Zeisel. Na tabuli o druhé přestávce svítilo skóre 8:6.

 

Začátek třetí třetiny poznamenala vyloučení. Hosté nabídli hrochům 3 přesilové hry, avšak všechny zůstaly nevyužity. V 50. minutě snížil na rozdíl jedné branky hostující Kobr a vypadalo to na dramatický závěr utkání. Klid na domácí hole vrátil Michal Hrubý, jehož tečovaná střela v 52. minutě zapadla do sítě. Závěrečný nápor Vysokého Mýta hroši zvládli i díky skvěle chytajícímu Růžičkovi. Do prázdné brány navíc upravil na konečných 10:7 Karásek.

 

Sestava: Růžička - Dvořák F., Hrubý M., Denk, Petříček, Příhoda - Tlustoš, Dvořák O. Zeisel, Hrubý T., Karásek, Lukeš, Halm, Dočekal

Góly: Dvořák O. 3, Zeisel 2, Karásek 2, Dvořák F., Halm, Hrubý M.

Asistence: Tlustoš 3, Hrubý T. 2, Dvořák F., Petříček, Hrubý M., Dvořák O. 

Komentař trenéra domácích Filipa Dvořáka: My jsme z utkání museli tři body vydolovat a to se nám podařilo. Úvod se nám vyvedl skvěle a hned v první minutě jsme skórovali. To nás spíš ale trochu uspalo a otěže utkání převzali hosté. Do šaten se šlo za stavu 3:4, což pro nás bylo ještě příznivé. Pak se na hřišti hodně debatovalo a především soupeř neustále řešil výkon rozhodčích, který nebyl ideálně, ale řekl bych že na obě strany. Já jsem rád, že jsem se vždy dokázali po inkasovaných brankách rychle probrat a že jsme byli schopni takto kvalitního soupeře porazit. Mínusem je pak úvod třetí třetiny, kdy jsme nedokázali využít žádnou nabídnutou přesilovou hru.