Pohárová cesta Hipposu končí

• Článek k zápasu/turnaji

Ve druhém kole poháru vycestovali Hroši na půdu divizního soupeře z Litomyšle. Do utkání vstoupil Žďár dobře, již ve třetí minutě se před domácím brankařem zjevil Filip Dvořák a otevřel skóre. Ten samý hráč měl prsty i ve druhé brance Hipposu o 6 minut později. V signalizované výhodě po pohledné kombinaci předložil balonek Ondřeji Zerákovi, který se z podobných pozic nemýlí. Do šaten se šlo za stavu 0:2.

Ve druhé třetině se karta obrátila. Na 1:2 snížil domácí kapitán Michal Háp, kdy si důrazně naběhl před branku a usměrnil nabídnutou přihrávku. V čase 34:30 bylo vyrovnáno. Z dálky natáhl ke střele Štarman a balonek především díky dobré cloně před Kratochvílem zapadl do sítě. O vítězi utkání tak měla rozhodnout třetí třetina.

Tu gólově načal opět domácí kapitán Michal Háp, který bekhendem dorazil volný balonek v brankovišti. Hippos přispěchal s rychlou odpovědí v přesilové hře. Ondřej Dvořák od levého mantinelu našel prostor na první tyči. Vyrovnaný stav vydržel do 47. minuty, hattrick zkompletoval domácí Háp. Hippos se při snaze o vyrovnání vysunul výše, ale efekt byl přesně opačný. Litomyšl snadno využívala díry v obraně hrochů a rozhodla utkání ve svůj prospěch. Konečné skóre bylo 3:9.

Sestava: Kratochvíl – Karásek, Dvořák F., Petříček, Denk – Hrubý T., Hrubý M., Haman, Dvořák O. Zerák O., Lukeš, Halm, Zeisel

Góly: Dvořák F., Zerák O., Dvořák O.

Asistence: Dvořák F., Petříček

Komentařá Filipa Dvořáka: První dvě třetiny jsme v obraně hráli, tak jak jsme si řekli. Bohužel směrem doředu to bylo špatný a to od všech hráčů. Při založení nebo v útoku jsme se neměli moc, o co opřít. Zápas nám všem ukázal, s jakými týmy se budeme potkávat a kde máme mezery. Což je dobré zjistit před začátkem soutěže.