Poslední turnaj starších žáků v roce 2019

• Článek k zápasu/turnaji

V neděli 15. 12. 2019 jsme se zúčastnili turnaje v Ledči nad Sázavou, kde nás čekaly zápasy proti Bystřici n. P., dvěma týmům z Havlíčkova Brodu a SK JeMoBu.

V prvním zápase jsme hráli proti SK JeMoBu. Již v sedmé minutě utkání jsme vedli 1:0. Hra se přelévala ze strany na stranu, a tak za chvíli na tabuli svítilo skóre 1:1. Ve druhé části se převážně hrálo na jedné polovině hřiště. Vytvořili jsme si několik šancí, ale proměnili jsme pouze tři, a tak jsme zvítězili 4:1.

V druhém zápase nás čekal soupeř Havl. Brod B. V tomto zápase jsme byli jasnými favority, což jsme také potvrdili. Hned po čtyřech vteřinách jsme vedli 1:0 po individuální akci Martina Svatoně. Dále jsme proměnili další 4 šance, a tak jsme po první polovině vedli jednoznačně 5:0. V druhé polovině byl průběh hry stejný. Soupeře jsme skoro nepustili k míčku, a tak utkání skončilo 9:0. Tím jsme naší gólmance Vendy Růžičkové dopřáli čisté konto.

V třetím utkání jsme čekali velmi vyrovnaný zápas proti Bystřici. Na začátku zápasu jsme působili ospale a Bystřice toho využila rychlým gólem. Po chvíli jsme hráli oslabení, ve kterém jsme to byli my, kdo vstřelil 2 góly. Po polovině jsme vedli 2:1. Ve druhé části byla hra vyrovnaná. Jediný gól padl ke konci utkání od Bystřice. Utkání skončilo remízou 2:2.

Do posledního zápasu jsme nastoupili proti dosud neporaženému Havl. Brodu A. Utkání bylo vyrovnané. Soupeř těžil pouze z našich zbytečných chyb. Po první polovině byl tedy stav utkání 1:3. Ve druhé části jsme nepřestali chybovat, a tak utkání skončilo 1:5 pro Havl. Brod.

autor článku: Martin Hrubý

Vyjádření trenéra: „Vzhledem k rozlosování bylo jasné, že turnaj bude pro Hippos gradovat. To nejtěžší nás čekalo v závěru. Přesto už v úvodním utkání nás svým napadáním znejistilo JeMoBu, ale s tím jsme si ještě dokázali poradit výhrou 4:1. Proti rezervnímu týmu Havlíčkova Brodu předvedl Hippos standardní výkon podpořený devítkou branek. S Bystřicí jsme chtěli napravit prohru z minulého turnaje. Už se k tomu schylovalo, ale v závěru Hippos nedokázal držet míček na svých holích a Bystřice dokázala přeci jen srovnat. A-tým Havlíčkova Brodu v posledním utkání předváděl od začátku aktivnější výkon a na míčku hrál s větší chutí po výhře. Naše ojedinělé akce sice mohly přinést více branek, ale výsledná prohra 1:5 odpovídá dění na hřišti.“