Předvánoční vystoupení mladších žáků na Bouchalkách

• Článek k zápasu/turnaji

Lehce nezvyklý datum byl vybrán pro domácí turnaj mladších žáků 5+1. Ve sportovní hale Na Bouchalkách se tak v sobotu 22. 12. 2018 konal poslední turnaj tohoto roku. Hráči měli našlápnuto na 100% úspěch. Nakonec byl ovšem soupeř v posledním zápase lepší. I tak předvedli hipposáci v předvánoční bouřlivé atmosféře dobrý výkon.

Hippos Žďár n. S. - ASK Bystřice n. P. 4:3

V prvním zápase nastoupili hráči proti starým známým z Bystřice. Zápas byl ranní a našim nějakou chvíli trvalo dostat se do hry. Po třetině zápasu bylo tedy skóre vyrovnané. V druhé části se hipposákům podařilo soupeři odskočit na rozdíl dvou gólu. Celý zápas byl ovšem o totálním neproměňování žďárských šancí. I když soupeři tlačili a dokonce i odvolali gólmana, vítězné skóre na tabuli vydrželo až do konce, a tak se domácí mohli radovat. V zápase se prosadili Kuba Krejčí, Pavel Tomšík a dvakrát Viktor Zbořil, kterému se v turnaji dařilo i dále.

Hippos Žďár n. S. - Florbal Telč 9:0

V druhém zápase se měl Hippos setkat se soupeřem, proti kterému ještě nehrál. Předchozí zápas mezi ním a Dačicemi ovšem nabízel reálnou šanci na vítězství. I když skóre zápasu vypadalo velmi jasně, na hřišti to hráči neměli úplně jednoduché. Hipposácký gólman Kuba Kuba vychytal velké množství jasných šancí soupeřů a podpořen skvělým výkonem svých spoluhráčů v poli si připsal vůbec první letošní nulu. V zápase se prosadili Pavel Tomšík, Martin Hrubý a Matěj Březina. Dále to byli nováčci v 5+1 týmu Pepa Scholz a Martin Mach. A dvěma góly přispěli i Viktor Zbořil a Patrik Stoček.

Hippos Žďár n. S. - TJ Centropen Dačice 3:6

V posledním zápase měli domácím soupeřům co vracet. Výhra na jejich domácí palubovce byla pro naše velkou motivací k odplatě. Bohužel to byl druhý zápas v řadě a sil před Vánoci už mnoho nezbývalo. I když naši zaspali začátek, dokázali v první třetině zápas obrátit a vést 3:2. Od této chvíle se ale už příliš nedařilo. Soupeři na rozdíl od našich dokázali proměňovat své šance a nakonec zvítězili. Našim hráčům ovšem nemůže být odepřena bojovnost, kterou v zápase předvedli. Prosadil se Pavel Tomšík a dvakrát Kuba Krejčí.

Komentář trenérů: „Největší kámen úrazu je v neproměňování šancí. Kdybychom trefili alespoň půlku z nich, mohl zápas dopadnout jinak. Hráče ale musíme pochválit za bojovnost. Děkujeme i našim neúnavně fandícím fanouškům a přejeme krásné svátky a hodně štěstí do nového roku.“

Sestava: J. Kuba (G) - V. Lišková, J. Krejčí (A), A. Lacinová, P. Tomšík, P. Stoček, M. Hrubý, L. Hromádka (C), M. Březina, V. Zbořil, Z. Mrkvička, M. Mach, J. Scholz. Trenéři: Martina Ušáková a Aleš Stoček.