Přípravka v Okříškách

• Článek k zápasu/turnaji

V neděli 19.1.2020 jsme se zúčastnili dalšího turnaje tentokrát v Okříškách. Opět se dvěma týmy červení a modří.

Hippos červení

Na úvod turnaje jsme narazili na tým PSKC Okříšky a jak bývá zvykem, nezachytili jsme začátek zápasu, hráči byli bez pohybu, nesnažili se dostat se do příležitostí, nechali hrát soupeře a ten začal trestat jednoduchými góly. Ještě jsme dokázali srovnat na 2:2, ale poté nám soupeř dal další góly a tak jsme nakonec prohráli 5:2. Z mého pohledu jsme měli na to vyhrát, ale to by jsme museli makat naplno hned od začátku. Nevadí, alespoň jsme se dostali do provozní teplotyJ.

Druhý zápas jsme si zahráli proti našim kamarádům z týmu Hippos modří. Je jasné, že se zde potkávají dva odlišné týmy a tak červení vyhráli 9:0. V dalším zápase jsme se utkali s týmem KC Okříšky. V tomto zápase se utrhl Kuba Hromádka a zasypal soupeře šesti góly takže nakonec z toho bylo jednoznačné vítězství 9:1. Na závěr turnaje na nás čekal soupeř nejtěžší a to výborně hrající kluci z týmu Orel Kněžice. Sami jsme jako trenéři byli zvědaví jak s tím naši kluci poperou a musím říct, že do toho šli poctivě, bojovali, běhali jak o život. Martin Trnka zvládl v obraně celý zápas nicméně soupeř byl opravdu lepší a porazil nás 5:2, ale jinak klobouk dolů, naši kluci se fakt snažili a nechali na hřišti všechno. Samozřejmě, že musíme poděkovat všem střelcům branek, všem brankářům, kteří dělali co mohli. Kluci se navzájem povzbuzují a hecují a to je na tom to nejlepší, týmový duch, který nás žene dopředu.

Hippos modří

Zde samozřejmě vůbec nejde o výsledky ačkoliv jsme opět 4x prohráli. Není to pro nás důležité, daleko důležitější je, že jsme si zahráli florbal, vyzkoušeli si další turnaj a tak si pomalu zvykáme na turnajové vytížení i soupeře proti nám. Už se občas objeví i nějaká ta povedená přihrávka, střela na branku, navíc proti dvěma nejtěžším soupeřům se nám podařilo vstřelit i po jednom gólu a pak z toho máme radost všichni. Je důležité se turnajů účastnit a neustále zkoušet dovednosti z tréninků. Všichni společně pak musíme děti podporovat, chválit každou povedenou akci  a oslavovat góly.

Všem, kteří se turnaje zúčastnili patří opět velký dík za dopravu….jo a ještě jedna věc. Catering – fantazie!!! Móóć děkujeme maminkám za buchty, koláče, muffiny, ovoce. Po těch porážkách je nejlepší si dát něco dobrého a hned je líp a díky Vašemu skvělému servisu na to zapomeneme raz dva.

Statistika turnaje

Účast červení: Dvořák, Hromádka, Koloušek, Kuba, Smejkal, Trnka

Účast modří: Klíma, Líčeník, Malý, Novák, Růžičková, Šinkorová

Střelci branek: červení všichni, Líčeník, Novák

Trenéři: Martin Slanina, Michal Novák

Počet vstřelených gólů: 24x

Počet přihrávek: 94x

Počet střel na branku: 45x

Počet střel mimo branku: 156x

Slzičky: 2x

Počet zákroků brankářů: 62x

Počet snědených buchet: 45x

Potlesk za povedenou akci: 21x

Pochvala individuální: Trnka – za výdrž, Klíma – za to že to nevzdal a bojoval jak lev až do konce

Pochvala od trenérů: pro všechny