Přípravka zakončila sezonu v Pelhřimově

• Článek k zápasu/turnaji

Poslední turnaj Ligy Vysočiny přípravek se usktuečnil v Pelhřimově. Tak jako na ty předchozí jsme byli schopni postavit dvě družstva. Družstvo "A" tvořili hráči a hráčky, pro které to byl poslední zápas v této kategorii. Od příští sezony se přesouvají k elévům. Družstvo "Benjamins" bylo složeno ze spoluhráčů, kteří prapor přípravky ponesou také v příští sezoně.

Áčko zahájilo turnaj skvěle a nedalo šanci domácímu Pelhřimovu, který rozstřílelo 6:0. Situace se však obrátila ve druhém zápase proti KC Okříšky, který Hrošíkům nevyšel 0:8. Velkou vnitřní sílu ukázali hráči starší přípravky ve třetím zápase proti Telči. Prohrávali 2:0, během krátké chvílky otočili na 3:2. Škoda, že pak dostali v závěru vyrovnávací branku. Vyrovaný byl také poslední zápas proti Snipers Třebíč, který skočnil těsnou porážkou žďárského týmu 2:3. Branky v turnaji: Niky Kramárová, Honza Slanina, Tomáš Sieklik, Gábi Sobotková a Áďa Čechová.

Benjamins se ještě trochu potýkají s proměňováním šancí a s bráněním soupeřových příležitostí, a to bylo na turnaji znát. V prvních třech zápasech vstřelili pouze jedinou branku, a tím pádem nemohli proti Přibyslavi, Telči a Kněžici pomýšlet na vítězství. Napínavou zápletku mělo poslední utkání, ve kterém Tom Štourač v brance dlouho držel naději na vyrovnaný výsledek, zvlášť, když se dokázali prosadit i útočníci. V polovině zápasu proti Třebíči to bylo 2:3, za chvilku 3:5. Pak však Třebíč několikrát rychle udeřilo a nejmenším Hrošíkům se už nepodařilo reagovat. Branky na turnaji: Albert Selucký a Adam Ptáček.

Přestože to tentokrát výsledkově nevyšlo, všichni si zaslouží pochvalu za bojovnost a nasazení. Nejen na tomto turnaji, ale za celou sezonu. A tak si všichni zasloužili medaile od florbalové unie, které jim budou připomínat jejich florbalové začátky.