První zápas starších žáků v novém roce

• Článek k zápasu/turnaji

V sobotu 25. ledna jsme sehráli turnaj v Pelhřimově. Na programu byly 4 zápasy, a to proti Pelhřimovu, Havlíčkovu Brodu, Bystřici a FBŠ Jihlava.

První zápas byl proti domácímu Pelhřimovu. I přes aktivní přístup soupeře jsme jej přehráli a po našem solidním výkonu vyhráli 7:1. Druhý zápas nás čekal se zatím 100% týmem z Havlíčkova Brodu. Do tohoto zápasu jsme se zvládli nahecovat jako nikdy před tím a přesně plnili trenérovy pokyny. Po proměněném nájezdu kapitána Martina Svatoně jsme začali výborně bránit. Na konci poloviny jsme ale bohužel obdrželi branku. Pokračovalo se tedy s remízou 1:1. Do druhého poločasu jsme vstoupili snad ještě lépe a po gólu Kuby Krále jsme vedli 2:1. Tento stav jsme již ubránili, a tak jsme vůbec jako první tým v této sezoně obrali Havlíčkův Brod o body.

V třetím zápase nás čekala Bystřice. Kvůli špatné přípravě na zápas a absolutnímu kolapsu v obraně jsme nehráli vůbec pěkný florbal. I když po několika minutách zápasu na tabuli svítil stav 2:0, a poté 4:2, Bystřice využívala našich chyb a nakonec zvítězila 5:4. Poslední zápas nás čekala FBŠ Jihlava. Proti tomuto soupeři jsme chtěli hrát stejně jako proti Havlíčkovu Brodu, ale vůbec se nám to nepodařilo. Soupeř totiž hrál velmi zataženě a šance měl pouze z brejků. V poslední minutě jsme dostali gól na 3:2 a bohužel již nedokázali vyrovnat.

Turnaj tedy nakonec neskončil tak dobře, jak začal, ale i tak ho jako tým hodnotíme pozitivně. Především zápas proti Havlíčkovu Brodu, protože jsme si dokázali, že když všichni hrají tak, jak mají a všichni se navzájem motivujeme, jsme schopni uhrát výborný výsledek.

autor článku: Jakub Král

Hodnocení trenéra: „První dva zápasy jsme působili jako silný celek. Chtěli jsme každý balón, šli jsme do všeho naplno a vše se nám i dařilo. Po výhře nad týmem z Havlíčkova Brodu jsme ale přestali hrát naši hru, neběhali a nebyli jsme tak draví jako předtím. Zápasy proti Bystřici a Jihlavě jsme prohráli právem.“