Šest bodů pro Béčko z Pelhřimova

• Článek k zápasu/turnaji

Poprvé v letošní sezoně dokázala Benfika naplno bodovat a připsat si do tabulky šest bodů. Stalo se tak paradoxně v turnaji, ze kterého se omluvila velká skupina členů stabilního kádru, a tak do města rekordů vyrazila pouze osmičlenná sestava doplněná o Tomáše Růžičku v brance.

TJ Sokol Chýnov - Hippos Žďár n/S. B 2:3 ( 0:1, 2:1, 0:1)

S vědomím potřeby bodového zisku začal Hippos o něco aktivněji, ale nějaký zásadní tlak se nekonal. Střely Hipposu končily mimo, přihrávky byly nepřesné, kombinace kostrbaté. Chýnov toho pro změnu moc nevymýšlel a hrál na dlouhé brejky, které ovšem stíhala žďárská obrana ve spolupráci s Růžičkou bránit. Až v devátě minutě měli dvě šance Imramovský a Kos, ani jeden z nich neskóroval. To se povedlo těsně před koncem první třetiny Pátkovi, jehož dlouhé a vysoké nahození proskákalo až do branky domácího Menšíka. V úvodu druhé části vyrobili beci Hipposu fatální hrubici a Chýnov vyrovnal. Zbytek třetiny byl takový bezbarvý, Žďáru se ovšem stále častěji dařilo zastavovat pokusy domácích a velmi rychle přecházet do nebezpečných příležitostí. Přesto to byl Chýnov, který skóroval jako první. Ovšem vzápěti dvakrát utekli Kos s Tomášem Dvořákem a druhá akce vedla k vyrovnání. Obrat ve skóre na stranu Hipposu zajistil v závěrečné části Tomáš Dvořák. Chýnov to v závěru zkoušel bez brankáře, ale ke změně výsledku již nedošlo.

branky: T. Dvořák 2, Pátek, asistence: Blažek 2, Kos.

Hippos Žďár n/S. B - PSKC Okříšky 6:3 (1:0, 2:1, 3:2)

Oba týmy měly za sebou již jedno utkání, a tak se začalo velmi zvolna. Do vedení šel Hippos až na konci úvodní části zásluhou Kosa. Ani druhá třetina toho příliš nenabídla, Žďár se držel na míčku a hledal ideální cestu do branky hostí. Tu našel po Kosově přihrávce Imramovský a v závěru třetiny pak i Tomáš Dvořák. Ovšem ještě před druhou sirénou hosté po zbytečné ztrátě Hipposu snížili. Domácím to však chuť nevzalo a ve třetí třetině dvěma brankami odskočilo až na 5:1. Místo uklidnění však přišel rychlý gól Okříšek. Výraznější vedení si na svou stranu vzal Hippos při přesilovce nádhernou kombinací Kosa s Imramovským. Vzápětí však byl vyloučen Kos a tuhle početní výhodu pro změnu využily Okříšky. Divoký závěr tak vyústil v konečné skóre 6:3 pro Žďár.

branky: Kos 2, T. Dvořák 2, Imramovský, Blažek, asistence: Kos 3, Imramovský, Pátek. Vyloučení 1:1, využití 1:1. Sestava: Růžička - Pátek, Kraus, Tlustý - Melichar, Imramovský, T. Dvořák, Kos, Blažek.