Starší žáci "A" slaví postup do prvního koše

• Článek k zápasu/turnaji

V neděli 10. 11. 2019 jsme odehráli velmi důležitý turnaj. Chtěli jsme vrátit Jihlavě Red porážku z Ledče a také zabojovat o postup do prvního koše.  Do turnaje se nám podařilo vstoupit úžasně. V prvním zápase jsme porazili Havlíčkův Brod B (posilněný o hráče z jejich A-týmu) 5:1. V brance nás svým výkonem podržel Vítek Pospíchal, kterému tak jen těsně uteklo čisté konto.

Ve druhém zápase na nás čekal soupeř ze Světlé nad Sázavou. Na hřišti se nám povedlo prezentovat lepší hrou a soupeře jsme porazili 7:1. Je jen škoda, že se nám nepodařilo udržet si nulu a udělat tak radost naší gólmance Vendy Růžičkové.

Následující zápas byl pro nás klíčový. S FBŠ Jihlava Red jsme měli bojovat o jediné postupové místo do prvního koše. Od samého začátku jsme k zápasu přistupovali velmi zodpovědně a soupeře jsme k ničemu nepustili. Pokyny byly jednoduché. Hrát co nejvíce na míčku a pohlídat si nejlepšího střelce ligy. To se nám podařilo a navíc jsme po první půlce vedli 4:0. Do druhé části jsme sice vstoupili trochu nekoncentrovaně a Jihlava hned v úvodu snížila, ale to nás nakoplo a vrátili jsme se ke hře z první poloviny.  Ke konci zápasu se povedlo soupeři dát ještě jeden gól, ale to už bylo vše. Zápas jsme vyhráli zaslouženě 4:2.

Poslední zápas jsme sehráli s FBŠ Jihlava Black. Tento tým je složen převážně z mladších žáků, ale i tak bylo vidět mnoho hezkých zákroků jihlavského gólmana. Zápas skončil sice vysoko 15:0, ale to nic neznamená. Důležitější je teď soustředit se na další turnaj, který odehrajeme v prvním koši. 

Hodnocení trenéra: „Na turnaji se potvrdilo, že díky rozlosování pro nás bude důležitý zápas s týmem FBŠ Jihlavy Red. Celkově jsme se na turnaji pomaleji rozjížděli, avšak produktivita se v průběhu znatelně zvedala. V klíčovém souboji jsme Jihlavu zaskočili rychlými brankami v úvodu a aktivní hrou nepouštěli do šancí jihlavské střelce. Díky tomu jsme v první části odskočili na výborných 4:0 a zápas si již v druhé části pohlídali do konečného skóre 4:2. Zaslouženou výhru si tým náležitě užil v kabině. Vítězství na turnaji znamená posun do prvního koše a s tím spojené těžší zápasy, na které se musíme připravit.“