Starší žáci A v Bystřici nad Pernštejnem

• Článek k zápasu/turnaji

V sobotu 23. 11. 2019 se A tým starších žáků zúčastnil turnaje v Bystřici. Na tomto turnaji byly dále týmy ASK Bystřice n. P., SK Jihlava Ježci, TJ Sokol H.Brod Erupting Dragons a Snipers Třebíč modří.

První utkání jsme hráli proti Snipers Třebíč. Od začátku zápasu bylo vidět naši jasnou převahu. Hned ve třetí minutě jsme vedli 1:0 a do poloviny utkání jsme stihli ještě přidat tři branky. Ve druhé polovině jsme měli stále více ze hry, ale z šancí, které jsme si vytvořili, se nám podařilo vstřelit pouhé dva góly. Soupeř po každém našem vstřeleném gólu dokázal také skórovat, takže zápas skončil 6:2.

Druhé utkaní jsme odehráli proti dosud neporaženému týmu z Havlíčkova Brodu. Na začátek zápasu jsme zaskočili favorita a hned v úvodu utkaní jsme dokázali vsítit první branku. Bohužel z naší strany to bylo ve skórování vše a soupeř třemi rychlými góly otočil zápas ve svůj prospěch ještě do konce prvního poločasu. Ve druhé polovině jsme si dokázali vytvořit spoustu šancí, ale dostat míček za brankovou čáru se nám nepodařilo. Soupeř kontroloval zápas ještě jedním vstřeleným gólem a na výsledkové tabuli tak svítilo skóre 4:1.

Ve třetím utkání tohoto dne na nás čekal soupeř z druhého místa tabulky, tým Jihlavy. Předešlý prohraný zápas nebyl na nás vůbec znát a soupeři jsme v první polovině nastříleli tři góly. Ve druhé polovině jsme naši herní převahu nedokázali obohatit o další góly a soupeř dokázal dát dvě branky. To bylo vše a zápas skončil 3:2.

Čtvrtý zápas jsme odehráli proti týmu z Bystřice nad Pernštejnem, který je v tabulce na třetím místě. Ve vyrovnaném utkání dokázal soupeř v osmé minutě skórovat. Na obou stranách měli gólmani několik dobrých zákroků a první poločas tak skončil 1:0. V úvodu druhé poloviny utkání dokázal soupeř přidat druhý gól. V závěru jsme si vytvořili tlak a dokázali snížit na 2:1. Ve snaze vyrovnat zápas jsme odvolali brankáře. Bohužel se nám nepodařilo vsítit vyrovnávací gól a soupeř skóroval do prázdné branky. Závěrečný stav tak byl 3:1.

autor článku: Lukáš Hromádka

Hodnocení trenéra: „První dva zápasy byly velmi povedené. I když jsme s Havlíčkovým Brodem prohráli, podali jsme super výkon a rozhodně jsme jim zápas znepříjemnili. Na konci třetího utkání se nám ale nevyhnul zkrat celého týmu. Přestali jsme hrát florbal, který do té doby fungoval, a pouze se zbavovali míčků. Vítězství nás to naštěstí nakonec nestálo, ale do dalšího zápasu jsme bohužel vstoupili s velmi podobnou hrou. Po závěrečném zhodnocení doufám, že v příštích zápasech v prvním koši předvedeme lepší výkony.“