Starší žáci bojují na Mistrovství České republiky

• Článek k zápasu/turnaji

Jako jediní zástupci Vysočiny a jižních Čech vyráží starší žáci Hipposu k víkendovému Mistrovství České republiky. Ve skupině C je v pátek čekají zápasy s FBC Hradec Králové (https://online.ceskyflorbal.cz/20172018/online-218323.htm) a s FBC ČPP BYSTROŇ GROUP OSTRAVA (https://online.ceskyflorbal.cz/20172018/online-217591.htm). Vítěz skupiny a dva nejlepší týmy na druhých místech postupují přímo do čtvrtfinále, týmy na dalších místech se o postup poperou mezi sebou.

První den turnaje se Hrochům úplně nepovedl. S FbC Hradec Králové ztratili vyrovnané utkání v posledních třech minutách a prohráli 6:4. Ve druhém zápase proti FBC ČPP Bystroň Group OSTRAVA zaspali Žďárští v první třetině a dovolili soupeři vypracovat si náskok 0:6. Ve druhé hráči z Vysočiny zabrali, ale na víc než na korekci stavu na 6:9 to bohužel nestačilo. Po dvou prohrách ve skupině čeká Hippos zápas s FBC Liberec o postup do čtvrtfinále. Nebude to však snadný zápas. Liberec ve skupině remizoval s Tatranem Střešovice skupině 3:3 a jasně přejel Uničov 9:2. Zápas můžete sledovat na https://online.ceskyflorbal.cz/20172018/online-218756.htm

Liberec prokázal svoji kvalitu a i když se Hippos ujal vedení 1:0, nakonec prohrál vysoko 13:1. Ve skupině o 9 až 11 místo nastoupí Hippos proti Rokycanům. Zápas lze sledovat na https://online.ceskyflorbal.cz/20172018/online-218789.htm

Ani čtvrté utkání Hrochům nevyšlo. Vyrovnaný souboj pro sebe ukořistily Rokycany brankou minutu a půl před koncem a zvítězily 6:5. Žďár tak čeká souboj o 11 proti Uničovu.

Vstup do závěrečného zápasu byl pro Hippos výborný, po třech minutách vedl 2:0. Uničov sice snížil, ale Žďár vždy znovu odskočil. Na začátku druhé třetiny to dokonce bylo 6:3 pro tým z Vysočiny a vypadalo to dobře. Ovšem soupeř zapnul na vyšší stupeň a dvě minuty před koncem vyrovnal. Úspěšné zakončení celého turnaje pro Hrochy vystřelil Tomáš Hrubý, který zajistil žďárskému týmu konečné 11. misto. Což je excelentní výsledek napříč celou republikou.

Program celého turnaje včetně online přenosů lze nalézt na https://www.ceskyflorbal.cz/program/program/neligove-turnaje