Tři body pro B-tým z domácího turnaje

• Článek k zápasu/turnaji

V domácím prostředí chtělo Béčko získat body jak pro potřebný posun v tabulce, tak i na podporu Popálek. Povedlo se mu to pouze v úvodním utkání, ve kterém porazilo Lišov 7:4. Ve druhém zápase proti Pelhřimovu se žďárští hráči neprosadili a prohráli 0:3.

Hippos Žďár n/S. B - T.J. Sokol Lišov 7:5 ( 2:2, 3:1, 2:2)

Lišov dorazil do Žďáru v nepočetné sestavě těsně před zápasem, ale domácí tým úvodní aktivitu v branku nepřetavil. Po 5 minutách o sobě dal vědět navrátivší se Michal Pátek, bohužel se "prosadil" pouze svým důrazem nad rámec pravidel a musel si jít na 2 minuty odpočinout. Lišov přesilovku sice nevyužil, ale byli to hosté, kteří otevřeli v 10. minutě skóre. Do té doby měl víc ze hry Hippos, ale střelci zapomněli mušku v šatně. O vyrovnání se postaral rychlík Halama a za dvě minuty po několika spálených šancích otočil skóre na stranu Žďáru Kos. Jenže Lišov minutu před koncem třetiny srovnal.

Prostřední část vyšla lépe domácím. Na začátku se dvakrát prosadil Melichar, který se až na žďárských parketách rozvzpomenul na kanonýrská léta. Při vyloučení Wernera pak zvyšoval Imramovský po krásném Kosově pasu na 5:2. Jenže Werner, na kterém stojí a padá hra Lišova, dokázal před druhou sirénou snížit. Domácí věřili, že na tom jsou fyzicky lépe a že postupem času Lišov nebude mít tolik sil na brejky, což se potvrdilo. Ale Hippos dlouho nemohl nalézt cestu vedoucí do sítě hostí. To se povedlo až Řádkovi před polovinou závěrečné části. Wernerovi se nelíbil způsob, jakým bylo branky dosaženo a za vehementí protesty byl znovu vyloučen. V tu chvíli se do žďárské branky postavil Karel Mifka, který se tak loučil s aktivní kariérou. Radost mu však vzápěti při vlastní přesilovce zkazili jeho spoluhráči. Dvořák byl za vlastní brankou faulován, rozhodčí vložil píšťalku do úst, ovšem nezapískal a tak vzal Bouchal volný balonek a zasunul jej za překvapeného žďárského gólmana. Naštěstí tuto početní výhodu využil pár vteřin před jejím vypršením Kos, a Žďáru tím přinesl znovu tříbrankový náskok do závěru utkání. Ten ještě ohrozil svým zbytečným vyloučením Tlustý, ale Lišov snížil až 13 sekund před koncem zápasu.

Branky: Kos 2, Melichar 2, Halama, Řádek, Imramovský, asistence: Kos 2, Turinský 2, Halama, Vábek, Dočekal.

Spartak Pelhřimov B - Hippos Žďár n/S. B 3:0 (0:0, 3:0, 0:0)

Pelhřimov byl mírným favoritem, měl ze začátku více ze hry. Srážely ho bohužel zbytečné chyby. Dvakrát byl v první třetině vyloučen za špatné střídání. Hippos sice sehrál přesilovky na balonku, ale bez nebezpečné střelby. A tak v první části branka nepadla. Začátek druhé třetiny žďárští zaspali. Dva brejky a jedno důrazné zakončení z přebrankového prostoru v průběhu 29 sekund rozhodly o zbytku utkání. Pelhřimov se ujal jasného vedení 3:0, které si už po zbytek zápasu hlídal. Nepomohly ani další přesilovky Hipposu, ani změna sestavy. Hosté branky nedávali a Pelhřimov se už nikam netlačil, naopak zkušeně držel balonek na svých hokejkách.

Sestava: Růžička, Mifka, Krátký - Pátek, Turinský, Dvořák, Tlustý - Kos, Vábek, Halama, Melichar, Imramovský, Řádek, Dočekal.