Úspěšný domácí turnaj starších žáků A

• Článek k zápasu/turnaji

V neděli 6. 10. 2019 se starší žáci A Hippos Žďár n/S zúčastnili turnaje, který byl pořádán v naší domovské hale Na Bouchalkách. Tohoto turnaje se dále účastnily týmy Hippos Žďár n/S. Benjamins, Sokol Bohemia Světlá n/S a TJ Sokol H. Brod B.

První zápas byl ve znamení žďárského derby mezi „Áčkem“ a „Béčkem“. Oba týmy se znají ze společných tréninků, tudíž se nekonalo žádné překvapení ve stylu hry. Zápas dopadl dle očekávání výsledkem 16:0.

Druhý zápas jsme sehráli s týmem Sokol Bohemia Světlá n/S. Se stejným soupeřem jsme sehráli zápas již před dvěma týdny s výsledkem 3:1, takže jsme očekávali vyrovnaný boj. Opak byl pravdou. Týmovým a aktivním stylem hry jsme soupeře naprosto vymazali a zápas dovedli k pohodlnému vítězství 15:1. Velkým pozitivem naší výhry byl i fakt, že se gólově prosadilo hned 7 různých střelců. 

Závěrečný zápas jsme odehráli proti celku TJ Sokol H. Brod B. V začátku utkání jsme dominovali a po 4 minutách vedli již 4:0. Soupeř se však dramaticky zlepšil v obranné činnosti a využil našeho chvilkového herního výpadku ke snížení skóre na 4:2. Hra se najednou zcela vyrovnala a velké množství diváků tak mohlo sledovat napínavý zápas. V tu chvíli přišly ovšem velké chvíle našeho kapitána Martina Svatoně, který slepenými góly soupeři "vysvětlil", že šance na zvrat neexistuje. Na naše hole to dodalo potřebný klid. I soupeř již v tuto chvíli rezignoval, a tak jsme úspěšně navyšovali stav až na konečných 9:2. 

Turnaj jsme završili celkovým skóre 40:3, takže jej hodnotíme jako velice úspěšný.

autor článku: Matěj Březina

Hodnocení trenéra: „Od minulých zápasů se nám povedlo zlepšit úspěšnost střelby. Stále ovšem máme na čem pracovat. Velkým problémem je pro nás přechod z útoku do obrany. Hráče bych chtěl pochválit za v podstatě bezchybnou obrannou činnost. V těchto domácích zápasech našim gólmanům opravdu nedávali možnost zazářit. Děkujeme také fanouškům, kteří nás přišli podpořit.“