V září rozehrány soutěže dorostenců

• Článek k zápasu/turnaji

Během uplynulých 3 víkendech byly rozhrány soutěže A-týmu i týmu Benjamins dorostenců. V tomto článku přinášíme shrnutí výsledků a výkonů v prvních dvou kolech soutěže...

A-tým, 1. liga dorostu, sk. D, 1. koš: 

v sobotu 14.9. přišly "rozehřívací" nezdary proti asi nejsilnějším týmům v soutěži, Hattrick Brno (prohra 4:11) a Gullivers Brno (prohra 2:16). Tým byl jednak bez dvou zapůjčených hráčů na střídavé hostování do CE nejvyšší ligy juniorů (Tom Hrubý a Pavel Rous), jednak se opravdu kompletně sešel až při těchto zápasech. Pro nadpoloviční polovinu týmu to byl první kontakt s 1. ligou v životě (Adam Sochor, Ondra Budík, Tom Zeisel, Tom Pokorný, Ondra Novák, Kuba Krejčí, Kuba Král, Vítek Pospíchal, trenér Martin Neuer), takže výsledky budou pro nás sloužit zejm. jako odrazový můstek pro srovnání v dalším průběhu sezóny. Přesto kluci bojovali jak lvi a zejm. fyzicky lépe disponovaným soupeřům se vyrovnávali v určitých pasážích hry. Nutno ještě připomenout, že tým v produktivitě táhl zejména Martin Kršek, hrdý Orel z Nového Města, který je u nás na hostování.

Hippos Žďár n/S. - Hattrick Brno 4:13 (1:7; 1:0; 2:4)

Branky: Kršek 2, Král, Svatoň; přihrávky: Kršek 2, Budík, Svatoň.

Hippos Žďár n/S. - Gullivers Brno 2:16 (1:4; 0:6; 1:6)

Branky: Budík, Hudeček; přihrávky: Kršek

v pondělí 23.9. se předehrálo utkání dalšího kola s týmem Okříšek. Okříšky v názvu, nicméně jde o spojený tým výběru Třebíčska a Pelhřimova. Do utkání již zasáhlo duo Hrubý, Rous. V pekelné atmosféře Bouchalek se nám povedl chytit začátek a až na drobné chybky v defenzívě hodně kvalitní výkon prvoligových parametrů.

Hippos Žďár n/S. - Okříšky 11:9 (5:3; 4:3; 2:3)

Branky: Rous 6, Kršek 2, Hrubý, Hudeček, Svatoň; přihrávky: Rous 3, Hrubý 2, Hudeček, Novák O., Svatoň.

v sobotu 28.9. pak zajel již povzbuzený tým do Brna, kde se utkal s věhlasnými Bulldogy. A tak se stalo, že poprvé v historii soutěžních utkání porazil A-tým Hipposu A-tým Bulldogs Brno! Utkání nesmírně náročné, vydřené, s výkonem až na krev, s herními prvky, kterými by se chtěl tým v letošní sezóně prezentovat. Až na zraněného Filipa Maška a nemocného Ondru Budíka konečně v kompletním složení. 

Hippos Žďár n/S. - Bulldogs Brno 7:6 (2:1; 2:4; 3:1)

Branky: Rous 4, Hrubý T., Kršek, Pokorný; přihrávky: Rous 2, Hrubý, Kršek, Svatoň, Zeisel.

S velmi silnými týmy Hattricku a Gulliverů z Brna to bude převelice těžké, co se týká dalších týmů v soutěži, tak pouze koncentrované a povedené výkony povedou k zisku bodů z vyrovnaných zápasech, které nás čekají. Díky košovému systému nás nečekají žádná lehká utkání, ale jak si s nimi poradíme, můžete vidět již v 19.10. či 3.11. Na Bouchalkách!

Benjamins, 2. liga dorostu, sk. Vysočina

Obecně 2. liga dorostu letos vypadá tak, že některé týmy budou výrazně někde jinde než zbytek - zejm. Pelhřimov, Havl. Brod nebo SK Jihlava. Naši Benjamínci jsou poskládáni z chlapců spíše začínajících, popř. děvčat, navíc své první dorostenecké ostruhy zde zkouší starší žáci. A tak je jasné, že proti silnějším týmům bude letos uhrát jakýkoli kontaktní výsledek velice náročné. Naopak, zápasy s ostatními soupeři pro nás budou právě ty, ve kterých se budeme snažit získat nějaký ten bodík, kterých letos zase tolik nebude (loni naše béčko soutěž vyhrálo). Což nám vůbec nevadí, důležité je, aby nás hra bavila a my se v ní zlepšovali!

Prohry se silnějšími týmy: Spartak Pelhřimov 2:17; Havlíčkův Brod 0:24

Vyrovnanější zápasy - zde jde jenom o to, uklidnit se ve střeleckých situacích, protože proti oběma týmům jsme byli více jak vyrovnanými soupeři. Prohry se Světlou 4:6, Třebíčí 1:7.