Začátek sezóny pro starší žáky A

• Článek k zápasu/turnaji

Do nové sezóny jsme vstoupili zápasem proti Bystřici nad Pernštejnem. Lepší start jsme si ani nemohli přát, protože jsme hráli přesně podle trenérových pokynů. Soupeře jsme přehrávali a po výborném výkonu našeho kapitána Martina Svatoně jsme zaslouženě vyhráli 5:1.

Do dalšího zápasu proti Moravským Budějovicím jsme šli pozitivně naladěni a hned ve 4. minutě jsme vedli 1:0. Jenže pak jsme „usnuli na vavřínech“ a soupeř toho brzy využil. Bohužel k tomu nahrála i střelecká smůla, která nás provázela celým turnajem. I když jsme soupeře ke konci válcovali jako válce na nové německé dálnici, tak se dokázal ubránit a zápas skončil remízou 1:1.

O třetím zápase proti FBŠ Jihlava jsme věděli, že pro nás bude velice důležitý. Ovšem vstoupili jsme do něj nejhůř, jak jsme mohli. Po 5 minutách jsme prohrávali 0:3. Dokázali jsme se však vzpamatovat, když na 1:3 snížil Martin Svatoň po přihrávce Kuby Krále. Situace na hřišti byla docela vyhrocená, protože jsme na takový způsob hry soupeře nebyli připraveni. A i když jsme mohutně dotahovali, soupeř na konci rozhodl a upravil skóre na 4:6 ve svůj prospěch.

Do posledního zápasu proti Světlé nad Sázavou jsme šli jako favorité. Celý zápas se nesl v přátelské náladě. I když jsme vyhráli pouze 3:1, zápas jsme měli poměrně pod kontrolou.

Celý turnaj hodnotíme jako docela zdařilý. Jestli chcete naše starší žáky vidět hrát naživo, přijměte prosím pozvání na zápas v neděli 6.10. ve sportovní hale Na Bouchalkách ve Žďáře nad Sázavou.

autor článku: Adam Březina

Hodnocení trenéra: „Celkově hodnotím turnaj jako vydařený. Velká pochvala patří hráčům především za blokování střel a obětavost směrem do obrany. Směrem dopředu už je to o něco horší. V rámci tréninku musíme zapracovat na úspěšném proměňování gólových šancí a také osobních soubojích. Co se týče třetího zápasu, tak doufám, že si hráči zapamatují, že i za stavu 0:3 se ještě dá s průběhem utkání něco udělat.“